Obchody Święta Niepodległości w Sompolnie

W każdym zakątku naszego kraju doniośle obchodzona było 99 rocznica odzyskania niepodległości. W Sompolnie już od godziny dziewiątej, organizacje społeczne, szkoły… wraz z pocztami sztandarowymi miały swoją zbiórkę przed budynkiem OSP by dalej przy dźwiękach Sompoleńskiej Orkiestry Dętej przemaszerować do kościoła pw. św. Marii Magdaleny. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyny wywołała powagę i refleksję. Dalszy przebieg uroczystości to złożenie kwiatów pod pomnikiem ,,poległych za wolność”. Na Placu wolności wybrzmiały też patriotyczne testy oraz piosenki. Motywem części artystycznej były radosne słowa ,,Nie zginęła! Zmartwychwstała! Mimo srogich burz. Wstała wielka i wspaniała w blasku jasnych zórz” Popołudniowym akcentem obchodów Święta Niepodległości w Sompolnie był koncert patriotyczny zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. W pierwszej części obejrzeliśmy następujących wykonawców: zespół Kwiaciarki, Mażoretki, Lucky band, Grupę gitarzystów, Karolinę Sasińską z koła teatralnego, Patrycję Wełnicką oraz młodzieżowe i dziecięce grupy wokalne. W drugiej części  burmistrz miasta Sompolna Roman Bednarek poprowadził  wraz z  instruktorem M-GOK Narodowe Śpiewanie Pieśni Patriotycznych . Ponad  200 osobowy chór złożony z publiczności i artystów pięknie i doniośle sławił Polskę i jej bohaterów w to wielkie narodowe święto .