Konkurs plastyczny “Sen”

Z pracowni plastycznej młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje malarskie zdolności przed jury Polsko-Czeskiego Konkursu Plastycznego “Sen”. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Miejskiego Domu Kultury “Koszutka” w Katowicach. Wśród uczestników w wieku 10-12 lat, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gębka z naszej pracowni, a Wiktorii Gmur i Zuzannie Wożniak przyznano kwalifikacje do wystawy. Prace Zuzi, Wiktorii i Zuzanny, pełne wyobraźni i barw, mistrzowsko uchwyciły świat snów jako przestrzeni nieograniczonych możliwości. Serdeczne gratulacje.

Malowanie nocą

Czerwcową nocą, w M-GOK, zgromadzili się młodzi marzyciele – nastoletni malarze. Białe kartki stały się dla nich płótnem nieograniczonych możliwości. Farby tańczyły na papierze, tworząc abstrakcyjne kształty, w których doszukiwali się form bliskich rzeczywistości. Oczy i usta dodawane były z wyczuciem – tak powstały obrazy pełne fantastycznych stworzeń. Ich serca biły w rytmie twórczości, a noc była pełna fascynujących momentów. Wspólne zabawy integracyjne sprawiły, że młodzi artyści poczuli się jak jedna wielka rodzina. Zanurzeni w kolorach, śmiejący się i dzielący się pomysłami, zasiedli potem do wspólnego posiłku w pizzerii – chwila odpoczynku, by zebrać siły na kolejne malarskie wyzwania.

Dni Sompolna

29 i 30 czerwca 2024r. odbyły się długo wyczekiwane Dni Sompolna. Organizatorem wydarzenia był Burmistrz Miasta Sompolno Pan Waldemar Marciniak, Gmina Sompolno oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie im. Sabiny Graczyk. W sobotę już od samego rana czuć było wyjątkową atmosferę, miasteczko budowane na placu targowym składające się wystaw wszelkiego rodzaju, po gastronomiczne, sięgając do krzewów, koszyków…robiło wrażenie! Od godziny 11:00 po raz 34 wystartował rajd rowerowy,, Bez Uzależnień” chętnych do pokonania 14 kilometrowej trasy było wielu. Meta rajdu oczywiście nie mogła być usytuowana nigdzie indziej jak w „miasteczku Dni Sompolna” na Placu Targowym przy ulicy 11 Listopada. Losowanie nagród, Gadżety, smaczna grochówka zapewniona przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dopełniły radości wszystkich. Jak zawsze na wysokości zadania stanęły służby dbające o bezpieczeństwo cyklistów czyli Policja oraz OSP. Piknik z Powerem występy sceniczne lokalnych artystów szlifujących swoje umiejętności w murach domu kultury, oraz gwiazd takich jak: REGGAESIDE, SaMa, Luka Rosi wywołały entuzjazm wśród znakomitej publiczności. Fani motoryzacji w drugim dniu „Gminnego Święta” mieli nie lada gratkę! Limuzyny zabytkowe, czy świetnie prezentujące się motocykle przykuwały oczy wielu zgromadzonych. Pomimo przelotnego deszczu scena donośnie i dostojnie rozbrzmiewała rytmami rockowymi, Sompoleńskiej Orkiestry Dętej oraz prezentowała jak zawsze znakomicie występujące pod auspicjami MGOK Sompolno „Mażoretki”. Na zakończenie wydarzenia zagrał znakomity Zespół Muzyczny Number One Dni Sompolna były wspomagane przez następujących sponsorów: Greenvold Power Poland sp. z o.o, Fabryka mebli INTERMEBLE Sp. z o.o, Zbych trans Zbigniew Bilski, Szkółka Drzew i Krzewów Gulczyńscy, PUK Sompolno, Klub Radnych Zjednoczeni dla Gminy Sompolno, Stowarzyszenie Sady Sompolno, szkółka drzew i krzewów Jagielska

„Ocalić od Zapomnienia”

Pracownia Plastyczna M-GOK w Sompolnie rozkwitła pełnym blaskiem, zdobywając 6 nagród na XXXI Wojewódzkim Plastycznym Konkursie Ekologicznym „Ocalić od Zapomnienia”. Organizatorem Konkursu był Miejski Dom Kultury w Czerwionce-Leszczynach. “Zwierzęta małe i duże wokół nas” - to temat, który zainspirował uczestników do stworzenia prac pełnych życia i barw. Ponad 800 dzieł z całej Polski stanowiło wyzwanie dla jury, lecz to właśnie prace z Sompolna wyróżniły się na tle innych, zdobywając nagrody i uznanie. Każda praca, będąca owocem talentu i ciężkiej pracy, została doceniona przez jury, co jest świadectwem wysokiego poziomu artystycznego pracowni. Lena Milżyńska, Klaudia Kałużna, Nikola Socha, Michalina Stefaniak, Aleksandra Stasiak oraz Antonina Grabowska - to one, młode artystki z Sompolna, pod czujnym okiem Teresy Olczak, dały wyraz swojej kreatywności, przekształcając białą kartkę w opowieść o otaczającej nas faunie. Niech ten sukces będzie przypomnieniem, że sztuka ma moc zmieniania świata na lepsze, a młodzi ludzie są strażnikami tej zmiany. Gratulacje dla Pracowni Plastycznej M-GOK w Sompolnie za ich wspaniały wkład w kulturę i środowisko. Ich talent i zaangażowanie są prawdziwym skarbem, który należy „Ocalić od Zapomnienia”.

Zakończenie roku kulturalnego 2023/2024

W środowe popołudnie odbyło się oficjalne zakończenie zajęć prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury W Sompolnie im. Sabiny Graczyk. Młodzi wokaliści, pasjonaci gry na gitarze, perkusji, keyboardzie, grupy kreatywne, grupy taneczne, mażoretki, uczestnicy zajęć plastycznych. W podziękowaniu za godne i owocne reprezentowanie ośrodka kultury w kraju i zagranicą otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Wszystkim uczestnikom zajęć i rodzicom serdecznie dziękujemy i życzymy miłych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Konkurs Plastyczny “Sen”

Z pracowni plastycznej M-GOK w Sompolnie, młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje malarskie zdolności przed jury Polsko-Czeskiego Konkursu Plastycznego “Sen”. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Miejskiego Domu Kultury “Koszutka” w Katowicach. Wśród uczestników w wieku 10-12 lat, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gębka z naszej pracowni, a Wiktorii Gmur i Zuzannie Wożniak przyznano kwalifikacje do wystawy. Prace Zuzi, Wiktorii i Zuzanny, pełne wyobraźni i barw, mistrzowsko uchwyciły świat snów jako przestrzeni nieograniczonych możliwości. Serdeczne gratulacje dla Zuzi, Wiktorii oraz Zuzanny! Wasz talent i kreatywność zostały docenione przez jury konkursu, co jest powodem do dumy dla całej pracowni. Życzymy Wam dalszych sukcesów i równie inspirujących twórczych osiągnięć w przyszłości.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wspaniały dzień, w którym na chwilę każdy budzi w sobie uśpione dziecko. W Sompolnie ten dzień był 7 czerwca. Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje, które sprawiły, że dzieci spędziły ten czas w dobrym nastroju. W programie były oczywiście dmuchańce, zabawa z animatorkami, malowanie twarzy czy wodne łódeczki. Wszystkie te atrakcje sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Sporym zainteresowaniem cieszyła się zakręcona frytka i oczywiście zimne lody. Do zobaczenia za rok.