Teatralne podróże!

Miłe, pełne radości, ekspresji popołudnie, licznej widowni zafundowali aktorzy amatorskiego teatru „Zmiotka”! W niedzielę 14 kwietnia 2024 roku w sali ratuszowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie cykliczne spotkanie pt. „Teatralne podróże” składało się z autorskiego monologu Andrzeja Prętnickiego „Perypetie kolegi Czesia” następnie nieporozumienia rodzinne zagrała wymieniona grupa „Zmiotka” po czym specjalne podziękowanie dla publiczności złożonej w dużej mierze z przyjaciół, rodziny oraz pedagogów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie złożyła pierwszy raz grająca publicznie, uczennica wymienionej placówki Nadia Nowicka. Salwy śmiechu, głośne brawa nagrodziły dobrą grę aktorską oraz treść programu przedstawionego przez: Annę Bollin, Nadię Nowicką, Pawła Sasa oraz Andrzeja Prętnickiego. Aktywność teatralna niech nadal rozwija swoje skrzydła i urozmaica sceniczne prezentacje.

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny “Przyroda w Kolorach” – “KONIOWATE”

Z wielką radością dzielimy się fantastyczną nowiną! Nasza pracownia plastyczna, działająca przy M-GOK w Sompolnie, wzięła udział w prestiżowym XIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Przyroda w Kolorach” - “KONIOWATE”. Wydarzenie to, zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, zgromadziło wyjątkowe talenty z całego świata.
Z nieukrywaną dumą ogłaszamy, że nasza młoda artystka, dziesięcioletnia Julia Pawłowska, zdobyła uznanie jury i została wyróżniona za swój niezwykły projekt. Jej praca, przedstawiająca barwnego konia pasącego się na soczystej, zielonej łące, urzekła jury swoją oryginalnością i świeżością spojrzenia.
Serdeczne gratulacje dla Julii! Jej nieograniczona kreatywność i artystyczny zmysł są dla nas niewyczerpanym źródłem inspiracji i przypomnieniem, że prawdziwa pasja i wyobraźnia mogą przenosić góry.

One cały czas trenują

Kwiecień i maj zwiastuje nam najczęściej wiosnę, piękną pogodę i przyrodę rodzącą się do życia, a dla naszych sompoleńskich mażoretek to podsumowanie całorocznych prób, dyscypliny oraz wyrzeczeń. Kochani, wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Mażoretek Polski Środkowej – Sulejów 2024. Zostały trzy tygodnie ciężkiej pracy. Razem z dziewczynami odliczajcie do godziny „zero”

Kolejne ciekawe zajęcia

To były kolejne ciekawe zajęcia. Najważniejszym pytaniem jakie padało podczas pracy to „klei się czy nie?” Przy pomocy kleju, farb, pianki do golenia, barwników, brokatu a nawet aromatu malinowego i aktywatora. Powstały kolorowe pachnące Slimy. Zabawy przy tym było co niemiara. Metod było wiele część próbowała je rozciągać, inni zagniatali a jeszcze inni formowali różne kształty. Zobaczcie sami jak to wszystko wyglądało.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi”

W zacisznych progach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie pracownia plastyczna rozbrzmiewała twórczym zgiełkiem, przygotowując się do udziału w renomowanym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Moja mała ojczyzna, moje miejsce na ziemi”, zorganizowanym przez Nowy Port Sztuki w Gdańsku. Wśród trzystu dzieł, które przemierzyły drogi naszego kraju, by stanąć przed oczami jury, składającego się z artystów o bogatym doświadczeniu, to właśnie praca z naszej pracowni zyskała uznanie za unikalne spojrzenie oraz estetyczne walory, takie jak zgranie kompozycji, żywiołowość linii i bogactwo palety barw. Z nieukrywaną radością ogłaszamy, że wśród tych wyjątkowych dzieł wyróżnienie zdobyła utalentowana młoda artystka z naszego grona, jedenastoletnia Aleksandra Stasiak. Jej dzieło, przedstawiające malowniczą uliczkę z domami, zachwycało intensywnością kolorów i oryginalnością wykonania. Gratulacje dla Olki, której praca została doceniona w tak prestiżowym konkursie!

Zajęcia kreatywne

Kolejne zajęcia kreatywne za nami, zostaliśmy nadal w klimacie Świąt Wielkanocnych. Młodsza grupa na początku zmalowała pastelowego zajączka. Ale było nam mało więc postanowiliśmy zrobić ażurową nakładkę. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że musi być ona brokatowa więc w ruch poszło wszystko co się błyszczy i mieni. I tak powstały cudnej urody zajączki. Starsza grupa miała trudniejsze zadanie, musieli wykazać się dużym skupieniem, żeby pomalować najdrobniejsze elementy jajek. Gdy udało już im się to osiągnąć przyszła pora na przyczepienie ich do pisankowego drzewka. I tu dopiero zaczęła się zabawa w tworzenie oryginalnych i wyjątkowych kompozycji z kolorowych jajek nie zabrakło też zajączka. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy.

Zajęcia plastyczne

Z wielką przyjemnością przedstawiam dzieła malarskie, które wyszły spod rąk młodych adeptów sztuki z pracowni plastycznej M-GOK w Sompolnie. Te prace, nasączone sercem, pasją i niezliczonymi godzinami zaangażowania, są świadectwem rozkwitu talentu i artystycznej wizji dzieci, które z każdym pociągnięciem pędzla coraz śmielej wyrażają swoje wewnętrzne światy i emocje. To prawdziwa uczta dla oczu, obserwować jak z nieśmiałych szkiców rodzi się pełnia barw i form, a młodzi artyści z każdym dniem stają się coraz bardziej dojrzali w swoim malarstwie.