Zakończenie roku kulturalnego 2023/2024

W środowe popołudnie odbyło się oficjalne zakończenie zajęć prowadzonych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury W Sompolnie im. Sabiny Graczyk. Młodzi wokaliści, pasjonaci gry na gitarze, perkusji, keyboardzie, grupy kreatywne, grupy taneczne, mażoretki, uczestnicy zajęć plastycznych. W podziękowaniu za godne i owocne reprezentowanie ośrodka kultury w kraju i zagranicą otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Wszystkim uczestnikom zajęć i rodzicom serdecznie dziękujemy i życzymy miłych, bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

Konkurs Plastyczny “Sen”

Z pracowni plastycznej M-GOK w Sompolnie, młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje malarskie zdolności przed jury Polsko-Czeskiego Konkursu Plastycznego “Sen”. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Miejskiego Domu Kultury “Koszutka” w Katowicach. Wśród uczestników w wieku 10-12 lat, wyróżnienie otrzymała Zuzanna Gębka z naszej pracowni, a Wiktorii Gmur i Zuzannie Wożniak przyznano kwalifikacje do wystawy. Prace Zuzi, Wiktorii i Zuzanny, pełne wyobraźni i barw, mistrzowsko uchwyciły świat snów jako przestrzeni nieograniczonych możliwości. Serdeczne gratulacje dla Zuzi, Wiktorii oraz Zuzanny! Wasz talent i kreatywność zostały docenione przez jury konkursu, co jest powodem do dumy dla całej pracowni. Życzymy Wam dalszych sukcesów i równie inspirujących twórczych osiągnięć w przyszłości.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to wspaniały dzień, w którym na chwilę każdy budzi w sobie uśpione dziecko. W Sompolnie ten dzień był 7 czerwca. Wydarzenie obfitowało w różnorodne atrakcje, które sprawiły, że dzieci spędziły ten czas w dobrym nastroju. W programie były oczywiście dmuchańce, zabawa z animatorkami, malowanie twarzy czy wodne łódeczki. Wszystkie te atrakcje sprawiły dzieciom mnóstwo radości. Sporym zainteresowaniem cieszyła się zakręcona frytka i oczywiście zimne lody. Do zobaczenia za rok.

XII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wilczyn 2024

XII Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wilczyn 2024 rozstrzygnięty!!! Już po raz XII, dnia 8 czerwca, odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Wilczynie. W roku 2024 zakwalifikowało się 34 uczestników. Z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie im. Sabiny Graczyk w kategorii klas I-III byli to: Hanna Kocent, Zuzanna Błaszczyk, Oliwia Szymczak i Lena Hatłas. W kategorii klas IV- VI : Nadia Śniegowska. Po ogłoszeniu wyników radości nie było końca, ponieważ okazało się, że wszyscy nasi zdolni wykonawcy otrzymali wyróżnienia i nagrody. I tak w kategorii klas I -III wyróżnienie otrzymała Zuzanna Błaszczyk, III nagrodę - Oliwia Szymczak i dwie równorzędne nagrody II miejsca - Lena Hatłas i Hanna Kocent. W kategorii klas IV - VI wyróżnienie otrzymała Nadia Śniegowska. Jury zwróciło uwagę na bardzo ładne wykonanie wokalne oraz ogólny wyraz artystyczny. Udział w konkursie był dla nas wspaniałą przygodą, zwieńczoną sukcesem, ale i możliwością zdobycia nowych doświadczeń i poznania ciekawych ludzi.Za przygotowania dziewczynek dziękujemy Pani Annie Jąkalak !

Wazon w stylu paryskiej artystycznej cyganerii na zajęciach kreatywnych

Głównym założeniem Zajęć Kreatywnych było pokazanie dzieciom, że z prostych przedmiotów których używają na co dzień w domu, mogą stworzyć piękne rzeczy. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię wziąć klej, farby, cekiny i mamy przepis na wyjątkowy upominek. Dzisiaj dzieciaki miały przed sobą zwykły, nijaki szklany wazon, taśmę i kolorowe słomki. Wystarczyło tak niewiele, żeby powstały bardzo modne w tym sezonie wazony w stylu boho. Zapraszamy do galerii i oglądania naszych prac są naprawdę piękne.

XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Magiczne okienko” 2024

Pracownia plastyczna przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie z radością informuje o udziale w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Magiczne okienko” 2024. Tegoroczna edycja konkursu, odbywająca się pod inspirującym hasłem “Magia kwiatów”, została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie. Z nieukrywaną dumą informujemy, że w kategorii wiekowej 10-12 lat, III miejsce przypadło Aurelii Kujawskiej, która urzekła jury swoją interpretacją malw. Dodatkowo, wyróżnienie otrzymała Aleksandra Stasiak, prezentując urokliwe rudbekie w wazonie. Z przyjemnością również informujemy, że prace Michaliny Stefaniak i Marceliny Cichockiej uzyskały kwalifikacje do wystawy. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy nieustających sukcesów artystycznych.

Finał Wojewódzkiego Festiwalu Przedszkolaków Czerwonak 2024

Wojewódzki Festiwal Przedszkolaków-Czerwonak to jedna z największych imprez adresowanych do przedszkolaków. W tym roku 26 maja odbyła się XXVII edycja tego festiwalu. Hania Plichta uczęszczająca na zajęcia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie im. Sabiny Graczyk przechodząc przez kolejne etapy konkursu wyśpiewała w finale wyróżnienie. Gratulujemy Hani wyróżnienia a panu Karolowi tak utalentowanej podopiecznej.