Już po feriach!

W tym roku ferie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie upłynęły pod znakiem dobrej zabawy i ciekawych warsztatów. Już w poniedziałek MGOK wystartował barwnym „ Wieczorem Walentynkowym ”, który zgromadził dzieci i młodzież w różnym wieku. Wodzirej zaproponował gry i konkursy w których wszyscy chętnie i spontanicznie brali udział, bawiąc się świetnie przy muzyce disco. W nagrodę uczestnicy otrzymywali słodkie serduszka i upominki.
Mit, że ferie po to są by dzieci mogły odpocząć od nauki został w tym roku w M-GOK obalony. Ferie przyniosły lawinowy napływ chętnych na zajęcia warsztatowe.
Warsztaty graficzne pozwoliły dzieciom poznać różne techniki i samodzielnie odbić wykonane linoryty na prasie drukarskiej.
Osoby uzdolnione technicznie wyruszyły w świat fantazji podczas budowania z klocków lego różnych konstrukcji przestrzennych.
Warsztaty modelarskie otworzyły przed dziećmi tajniki konstruowania statków napowietrznych. Pod koniec zajęć korytarze naszego ośrodka zamieniły się w pasy startowe dla nowo powstałych pojazdów.
Jak w latach poprzednich wielu zwolenników w różnym wieku przyciągnęły warsztaty rzeźby w drewnie. Każde dziecko otrzymało kawałek drewna do obróbki by pod koniec zajęć zwierzątko własnego pomysłu zabrać do domu.
Jak co roku ośrodek kultury zaproponował chętnym warsztaty wokalne. Tym razem instruktor zorganizował castingi dla chcących wykazać się szczególnymi zdolnościami artystycznymi. Kategorie i poziom były różnorodne od śpiewu poprzez taniec, poezję do gry na instrumentach. Pod koniec ferii, w ramach konkursu jurorzy wyłonili najlepszych wykonawców nagradzając je upominkami i słodyczami.
Warsztaty muzyczne z poszczególnych instrumentów takich jak: trąbka, saksofon, perkusja, klarnet zorganizowała także Sompoleńska Orkiestra Dęta brali w nich udział członkowie orkiestry.
Na wszystkie warsztaty zgłosiło się tak dużo chętnych, że zostali podzieleni na 20 – osobowe grupy, by żadne dziecko nie zostało pozbawione możliwości skorzystania z uczestnictwa w naszych zajęciach.
Wszystkie dzieci wychodziły z warsztatów zadowolone, wynosząc stąd nowe doświadczenia i własnoręcznie zrobione prace.
Dla dzieci z Lubstowa i okolic przygotowaliśmy na ferie wieczór filmowy, który cieszył się dużym zainteresowaniem.