Kaja nasza perełka plastyczna

Przez wiele lat kaja Koster działała w pracowni plastycznej i zdobywała nagrody dla Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie. Dziś z ogromną sympatią przyglądamy się dalszej drodze artystycznej naszej Kai i jesteśmy niezwykle z niej dumni.
Kaja Koster jest od trzech lat uczennicą Zespołu Sztuk Plastycznych w Kole.

W tym roku szkolnym Kaja święciła liczne sukcesy. Brała udział VIII Ogólnopolski Konkurs Malarski “Zamość – Perła Renesansu” gdzie została wyróżniona.

W marcu na X Ogólnopolskim Przeglądzie z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Klas III
reprezentowała rzeźbę. Zadaniem było wykonać głowę z gliny na podstawie modela, który pozował wszystkim uczestnikom przez kilka godzin. Na koniec dnia prace zarówno te przywiezione jak i wykonane na miejscu były oceniane przez jury, w którego skład wchodzili profesorowie z wyższych uczelni artystycznych. Kaja otrzymała maksymalną ilość punktów – 30/30 , które zapewniły jej udział w 3 etapie tego przeglądu.

Uczniowie, którzy zajęli w poszczególnych makroregionach lokaty od 1 do 5 przeszli do 3 Etapu – Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego pod Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który odbył się w Dłużewie i trwał 5 dni.

Podczas 3 etapu zadaniem było wykonanie studium portretowego w glinie na podstawie kolegi lub koleżanki. W kolejnych dniach każdy musiał wykonać “10 minutowe szkice ” , zrealizować pracę na temat główny i kompozycję. Ocena tych prac obejmowała również rozmowę wraz z autoprezentacją dotychczasowego dorobku artystycznego – prac wykonanych w roku szkolnym. Całość tych warsztatów zakończyła się wyłonieniem spośród 27 finalistów 12 kandydatów, którym przyznano prawo do ubiegania się w roku akademickim 2016/2017 o przyjęcie bez rekrutacji na poszczególne uczelnie artystyczne. Wśród tych szczęśliwców znalazła się Kaja, która już w przyszłym roku będzie studiować na wydziale rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Bardzo się cieszymy ze wszystkich sukcesów Kai , gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.