Przekroczyliśmy magiczne 10 000zł !!!

Już po raz dwudziesty w całym kraju i poza jego granicami zabrzmiała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 8 stycznia wolontariusze ze sztabu Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie składający się z młodzieży z Sompolna , Mąkolna i Lubstowa wyruszyli od samego rana na ulice miasta i gminy Sompolno, by zbierać pieniądze na szczytny cel pod hasłem: “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą”. 25 wolontariuszy zebrało łącznie kwotę 10 026, 39, z czego w Sompolnie – 4 047, 08 zł., młodzież z gimnazjum w Mąkolnie– 2701, 27 zł. a w Lubstowie – 1 698, 04 zł. Jednocześnie od godziny 15-tej w sali OSP w Sompolnie trwał koncert WOŚP zorganizowany przez Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury przeplatany licytacjami, które przyniosły dodatkowy zysk w kwocie 1560 zł. Oprócz gadżetów WOŚP zlicytowano darowane przez prywatne osoby przedmioty m.in. szklanki encyklopedię, statyw do aparatu fotograficznego . Mieszkańcy naszego miasta okazali się niezwykłe hojni . Za czarną koszulkę z czerwonym serduszkiem nabywca zapłacił 170 zł, za Kubek 200, encyklopedię ilustrowaną historii Polski 400 zł z a szklanki z logo Euro 212- 210 zł

Koncert WOŚP jak co roku zgromadził rzesze mieszkańców gminy Sompolno, na scenie pojawili się wszyscy uczestnicy zajęć w M- GOK- u. Na początku zagrała Kapela z Wesela przedstawiając repertuar muzyki podwórkowej następnie wystąpiły zespoły wokalne : Brzdące, Biedroneczki, Yappie, zespoły muzyczne: Duet, , Robi się i Nemesis, oraz Grupy Perkusyjne. Ponadto wystąpiły zespoły taneczne Takt i Mix . Wielopokoleniowy zespół folklorystyczny Dębowiacy przedstawił program taneczny a Grupa śpiewacza Kwiaciarki przedstawiła melodie z dawnych lat.

Cała impreza trwała do późnych godzin wieczornych i była jak co roku barwna i wesoła. Wszystkim osobom zaangażowanym w działania WOŚP zwłaszcza młodzieży z takim poświęceniem kwestującej serdecznie dziękujemy. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu grup wolontariuszy w Gimnazjach w Lubstowie i Mąkolnie. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom gminy Sompolno nasze dokonania byłyby znacznie uboższe bez Państwa dobroci i zainteresowania.