Zabawy z Teatrem” Vaśka”

W dniu 07.11.2021 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sompolnie odbyły się dwa przedstawienia w wykonaniu „Teatru Vaśka” z Torunia.

„Dwie Dorotki” to opowieść kukiełkowa, gdzie poznajemy losy dwóch dziewczynek o tym samym imieniu a jakże odmiennych charakterach. Jednej pracowitej i dobrej, natomiast drugiej leniwej i złej. Jak to w bajkach bywa, gdzie ktoś ma dobre serce ten może liczyć na pomoc innych i szczęśliwe zakończenie. Dzieci  intensywnie przeżywały losy bohaterów a poprzez piosenki i zagadki czynnie uczestniczyły w spektaklu.

Natomiast „Tajemnica cyrkowego klauna” to zabawna opowieść o grupie wędrownych cyrkowców, gdzie dobroczynny klaun Lolo wypuszcza na wolność wszystkie zwierzęta cyrkowe. Aby przedstawienie mogło dość do skutku dyrektor wpadł na pomysł by w rolę zwierząt wcieliły się przybyłe dzieci a w rolę treserów opiekunowie. Całość wypadła bardzo dobrze bo wszyscy wykazali się nadzwyczajnymi umiejętnościami cyrkowymi. Oba występy miały aspekty moralistyczne i zmuszały dzieci do pełnego zaangażowania w spektakl .

Dziękujemy za liczne przybycie i wspaniałą wspólną zabawę.