Zagrała WOŚP w Sompolnie

Podczas ubiegłorocznego finału WOŚP zebraliśmy 10 tysięcy złotych. W tym roku podczas XXII finału WOŚP udało nam się zebrać sumę 12081,12.Cała zebrana kwota trafi na konto orkiestry i zostanie przeznaczona zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
12 stycznia już od godziny 8 na ulicach naszego miasta można było spotkać wyposażonych w puszki, identyfikatoryi orkiestrowe serduszka wolontariuszy. Do pomocy w tegorocznym finale zgłosiło się 28 osób. Jak co roku zagrały z
nami również placówki oświatowe .W akcję włączyły się Gimnazja w Mąkolnie i Lubstowie. Tradycyjnie o godz. 15 w sali OSP rozpoczęły się koncerty trwające do późnych godzin wieczornych a także licytacja fantów i gadżetów podarowanych przez darczyńców. Wśród nich znalazły się również gadżety WOŚP, takie jak zegar, koszulka oraz kalendarz ścienny i poduszka. W Programie wystąpili artyści działający przy MGOK w Sompolnie: zespoły wokalne Buziaki ,Brzdące Biedroneczki, zespoły taneczne Mix, Takt i Kopalnia Abstrakcji, Kapela z Wesela, Kwiaciarki, Dębowiacy , grupy muzyczne: Juniors, Nieobliczalni , Michał Adamczyk oraz Andrzej i Aleksander Prętniccy. Wolontariusze z gimnazjum w Mąkolnie zebrali sumę 2600,19, z Lubstowa sumę 2310zł, zaś 12 wolontariuszy z Sompolna zebrało kwotę 5157,93. Z licytacji gadżetów zebrano2013zł, najwyższą kwotę 300zł osiągnięto z licytacji poduszki z logo WOŚP, kalendarz ścienny wylicytowano z kwotę280 zł zaś zegar i podkoszulek po 200zł. Dzięki ofiarności mieszkańców naszego miasta i gminypodczas tegorocznego Finału WOŚP zebrano kwotę:12081,12. Wszystkim mieszkańcom, wykonawcom, wolontariuszom i darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!