Dożynki Gminne i Parafialne

23 sierpnia Burmistrz miasta Sompolno serdecznie zaprasza na dożynki gminne .
Uroczystości, jak co roku, rozpoczną się mszą świętą, dziękczynną w kościele parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny o godz. 15.00. Następnie korowód przejdzie ulicami miasta na plac dożynkowy.
Część oficjalną dożynek rozpoczniemy hymnem państwowym i pięknym polonezem wykonanym przez zespół Pieśni i Tańca „Przygodzice. Następnie obejrzymy obrzęd dożynkowy opracowany przez zespół folklorystyczny „Dębowiacy”, którego ważną częścią będzie przekazanie symbolicznego bochna chleba na ręce gospodarza miasta – Burmistrza Romana Bednarka , z prośbą by dzielił go sprawiedliwie.
Oprócz zespołu pieśni i Tańca Przygodzice, który zaprezentuje się w strojach, wielkopolskich, kaszubskich i krakowskich oraz wykona tańce z tych regionów ,zobaczymy także ,Show taneczne – GAAN z Poznania w tańcach z różnych stron świata oraz Kapelę z Kopyta, która zaśpiewa na swojską nutę
Zostanie także rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”.
Wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich z Sycewa, Lubstowa, Wierzbia , Mostek, Marcjanek i Olszewa przygotowujemy stoiska ze swojskim jadłem. Będziemy mogli zajadać się żurkiem kujawskim, grillowaną kaszanką, chlebem ze smalcem i ogórkiem , dziadami z kapustą różnego rodzaju ciastem oraz owocami od naszych gminnych ogrodników. Zapraszamy na degustację bardzo dobrego wina i cydru z Konińskiego Vinkonu oraz miodu od rodzimych pszczelarzy.
Uroczystość zakończy zabawa taneczna z zespołem „Metronom”. Serdecznie zapraszamy na nasze Święto plonów.

plakat-dozynki