Ferie w M-GOK

M-GOK na ferie przygotował liczne warsztaty. Już w zeszłym roku postawiliśmy na zajęcia rękodzieła artystycznego, jednak ogromne zainteresowanie nimi w tym roku przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a dzięki zaangażowaniu, poczuciu humoru i wciąż nowym pomysłom prowadzących cieszyły się przez całe ferie niesłabnącą popularnością.
Warsztaty dawały możliwość poznania różnych technik artystycznego zdobienia i tworzenia prawdziwych dzieł sztuki. Używając różnorodnych materiałów i stosując odpowiednie dla nich techniki można było wyczarować wspaniałe ozdoby i przedmioty użytkowe. Ta forma spędzania wolnego czasu, sprzyjała kreatywnemu myśleniu, rozwijała samodzielność i ciekawość. Ćwiczyła sprawność manualną, pobudzała zmysł estetyczny.
Podczas ferii poznaliśmy techniką decoupage. Dzieci zdobiły szkatułki na swoje skarby. Odbyły się także warsztaty tkackie. Wszystkie uczestniczki zajęć po raz pierwszy zetknęły się z krosnami. Wbrew pozorom nie było łatwo, no bo jak tu takie 7-letnie paluszki mają upilnować plączącej się stale włóczki. To były największe dylematy na początku zajęć. Za to pod koniec, wszyscy tkali z takim zapałem, że aż szkoda było kończyć .
Kolorowa bibułka, nożyczki, drut, zwinne ręce – tak niewiele potrzeba było, by na zajęciach z bibułkarstwa, wyczarować z papieru śliczne kwiaty.
Podczas warsztatów druku na tkaninie dzieci i młodzież zdobiły różnymi technikami według własnego pomysłu t-sherty. Na warsztatach tworzenia szmacianych zwierzaków powstały bardzo ciekawe przytulanki. Kolorowe kwiaty i motyle wyczarowały dzieci na zajęciach na zajęciach rzeźby. Do pełnej oferty atrakcji na ferie trzeba dołączyć konkurs piosenki w którym rozdano wiele nagród i słodkich upominków.