Festiwal Piosenki Dziecięcej “Wesołe Nutki”

Już od 27 lat Gminny Ośrodek Kultury w Krzykosach organizuje Festiwal Piosenki Dziecięcej “Wesołe Nutki”. Udział w nim mogą brać dzieci, które zostały zakwalifikowane drogą eliminacji z nagrań wysłanych do JURY festiwalu. Zgłoszeń z całej Polski było bardzo dużo, a do drugiego etapu przystąpiło 50 osób wyłonionych z wielu. Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Sompolnie wysłał 5 nagrań, z których do II etapu zakwalifikowali się wszyscy wokaliści. XXVII Festiwal Piosenki Dziecięcej ” Wesołe Nutki” odbył się 26 marca. W I kategorii wiekowej przyznano trzy miejsca i jedno wyróżnienie, które wyśpiewała nasza mała Hanna Kocent piosenką ” Walczyk szczęśliwych dzieci”. Dwie pozostałe uczestniczki z tej grupy wykonały utwory: ” Daj mi rękę tato” Oliwia Szymczak i ” Letnia cza-cza” Lena Hatłas. W II kategorii wiekowej wyróżnienia otrzymały dwie nasze wspaniałe wokalistki: Kinga Podlasińska za piosenkę ” Świat bez wody” i Maria Szymańska za utwór ” Jesteś mamą”. Wszyscy nasi wykonawcy, to uzdolnione młode osoby, które kochają muzykę. Dziewczynki gratulacje !!!