Nagroda za malarski portret „Jimmy’ego Page’a”

Liwia Rumianowska z pracowni plastycznej  działającej przy M-GOK w Sompolnie  została nagrodzona w VI. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym “Ikony popkultury – portret artysty muzyka i jego legendy…”. Podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 27 lutego w “Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu. Co roku organizatorzy konkursu stawiają sobie za cel przybliżenie – poprzez prace plastyczne – zjawiska jakim jest „ikona popkultury”. Tegoroczna edycja poświęcona była szeroko rozumianej działalności muzycznej. Dzięki własnym poszukiwaniom twórczym młodzi plastycy mieli za zadanie stworzyć portret postaci ze świata muzyki. Malarski portret  „Jimmy’ego  Page’a” z  Led Zeppelin  przyniósł pierwszą z trzech nagród w kategorii 10 – 13 lat w dziedzinie malarstwa jedenastoletniej Liwii Rumianowskiej. Liwia uczęszcza na zajęcia plastyczne od 2011 roku i pracuje pod kierunkiem  Teresy Olczak.