Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Sompolna

6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, zwane także Świętem Trzech Króli ulicami miasta Sompolna przeszedł orszak prowadzony przez Mędrców ze Wschodu. Orszak Trzech Króli poprzedzony był Mszą Świętą odprawioną w kościele św. Marii Magdaleny o godzinie 15:00.Na początek części artystycznej radośnie rozległa się pastorałka” Chwalmy pana” Po niej odbyło się widowisko w wykonaniu Teatr A z Gliwic ukazujące ludzi w drodze ), z wózkiem, z walizkami, zawiniątkami spośród, których wyłoniła się mama i tata czyli święta rodzina .Ponad ich głowami pojawiła się gwiazda „Wszyscy coście dziś biedni co jecie chleb powszedni pójdźcie za naszą gwiazdą pójdźcie w jasności jasność” – zachęcali wszystkich uczestników Orszaku Dębowiacy ,Kwiaciarki i wokaliści z M-GOK przekazując sobie gwiazdę i dobrą nowinę. Na powitanie Trzech Króli pięknie zabrzmiała pastorałka „Wędrowali trzej królowie”. Trzej królowie ze swoimi barwnymi orszakami złożyli pokłon i dary narodzonemu dzieciątku. W czerwonego Króla Kacpra wcielił się reprezentujący Europę ,ksiądz Mirosław Lament z parafii w Sompolnie, zielonego Króla Melchiora jako wysłannika Azji reprezentował ksiądz Dariusz Lewandowski z parafii w Mąkolnie oraz niebieskiego króla Baltazara przybyłego z Afryki uosabiał ksiądz Zbigniew Barcz z parafii Racięcice. Następnie Trzej Królowie ze swoimi orszakami oraz wszyscy uczestnicy z kolędą na ustach ruszyli na rynek miejski by obejrzeć spektakl uliczny Teatru A pt. Kolaż Bożonarodzeniowy z udziałem pirotechniki. Na rynku Burmistrz Miasta Sompolno złożył życzenia noworoczne wszystkim mieszkańcom naszej gminy i orszak ruszył w drogę powrotna do kościoła gdzie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek oraz rozstrzygnięcie konkursu Anioł Bożonarodzeniowy. Podczas koncertu kolęd przypomnieliśmy polskie kolędy, piękne utwory, głęboko teologiczne, a jednocześnie bardzo jasne w przekazie – od najstarszej „W żłobie leży”, do najbardziej współczesnych. Wydarzenie, które odbyło się po raz piąty w Sompolnie przyciągnęło kilkaset mieszkańców naszego miasta i regionu.