Orszak Trzech Króli w Sompolnie

6 stycznia już po raz drugi w historii Sompolna, ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. W ten sposób mieszkańcy świętowali czas Bożego Narodzenia. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Sompolnie. O godzinie 15.45 korowód wyruszył sprzed kościoła parafialnego, a następnie przeszedł ulicami miasta na rynek, na którym odbyło się przedstawienie jasełkowe. Widowisko było bardzo imponujące a wrażenia  niezapomniane. W biblijne postacie, sięgające ponad 3 metrów, wcielili się aktorzy z teatru plastycznego K.OT z Wrocławia. Mieszkańcom Sompolna zgromadzonym przy żłóbku zbudowanym przed wejściem do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, życzenia i podziękowania złożył burmistrz Roman Bednarek. Podczas wspólnego kolędowanie w sali OSP trzej królowie złożyli dary Dzieciątku. Mędrcy ze Wschodu prowadzeni przez betlejemską gwiazdę, przynieśli Małemu Dzieciątku drogocenne dary: mirrę, złoto i kadzidło. W rolę Króli wcielili się: Burmistrz Miasta Sompolno Roman Bednarek, Ksiądz Mirosław Lament oraz Radny Powiatu Konińskiego Waldemar Marciniak. W  koncercie kolęd i pastorałek  wystąpiły zespoły z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie. Imprezę zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na “Najpiękniejszą Gwiazdę Betlejemską”. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęło KGW w Sycewie ,drugie miejsce Świetlica Socjoterapeutyczna w Sompolnie, trzecie- Przedszkole Miejskie w Sompolnie.