Spotkanie z operetką

Duże grono mieszkańców gminy Sompolno postanowiło  spędzić niedzielny wieczór  8 marca w towarzystwie artystów Teatru Muzycznego „IWIA” z Gliwic, którzy tym razem zaprosili na… paryskie ulice!

Spotkanie z operetką odbyło się w konwencji spaceru po mieście miłości, którego tempo i kierunek wyznaczała nie tylko przepiękna muzyka, ale i humor, gra słowna oraz miłosne przypadki polskich śpiewaków – Antoniny i Edwina. Ich przewodnikiem po Paryżu został zaś obdarzony wyszukanym dowcipem francuski żandarm Pol, który to niby dbając o porządek w mieście uprzejmie donosił publiczności cóż to na paryskich ulicach się dzieje. A te, wypełnione turystami podążającymi za marzeniami, szczęściem i sławą, tętniły wprost potrzebą bliskości. Artyści opowiadali o tym zarówno w formie scenek rodzajowych, jak i wykonując klasyczne przeboje operetkowe. W kinowej sali zabrzmiały znane i cenione utwory jak: „Wilia”, „O Sole Mio”, „Ach Kobietki”, „Kocham Paryż” i wiele innych. Widzowie z zaciekawieniem śledzili przy tym perypetie Antoniny i Edwina, którym niespodziewane zwroty akcji widowiska oraz przekorność ich charakterów, wciąż utrudniały bliższe poznanie. On zbyt często ulegał urokowi ponętnych paryżanek. Ona z kolei nieustannie poszukiwała angażu na paryskich scenach. Czy płomienne uczucie mogło ich zatem połączyć?

„Paryski romans”, to niezwykle urokliwa, zabawna, acz mądra zarazem opowieść o ludziach poszukujących miłości. Dopełniona fantastyczną choreografią i świetnym warsztatem wokalnym odwołuje się do różnych wymiarów sztuki. Widzowie podziwiali mistrzowskie tango i walca, nie kryli uznania wobec gry aktorskiej, o popisach muzycznych nie wspominając.