Tęczowy Kalendarz- międzynarodowe sukcesy

Prace artystów z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie  zostały docenione przez jury XVII Międzynarodowego Konkursie Plastycznego” Tęczowy Kalendarz” który odbył się w Tychach.

Nagrodzone dzieci pracują pod kierunkiem Teresy Olczak w pracowni plastycznej M-GOK w Sompolnie. Tegoroczna edycja Konkursu Plastycznego „Tęczowy kalendarz” to coraz większe wyzwanie. W tej edycji konkursu wzięły udział 273 placówki z 7 krajów. Łącznie nadesłano 2508 prac z Polski, Ukrainy, Białorusi, Bułgarii, Serbii, Hong Kongu i Indonezji.

Idea stworzenia kalendarza ilustrowanego pracami dzieci zarówno z różnych zakątków świata, jak i kręgów kulturowych, sprawdziła się wyjątkowo dobrze. Prace są odmienne technicznie, stylistycznie i w bardzo oryginalny sposób ilustrują różnorodność zwyczajów, odmienność etniczną i tradycje charakterystyczne dla danych krajów przez pryzmat zmieniających się pór roku.

Po raz siedemnasty jury zmierzyło się z oceną i wyborem, najciekawszych  prac plastycznych i kolejny raz zostaliśmy zauważeni i docenieni przez to gremium. Najwyższą notę otrzymała Katarzyna Sosnowska, której praca znalazła się wśród  dwunastu nagród specjalnych. Nagrodzony obraz autorstwa Kasi został umieszczony w  wydanym przez organizatorów  kalendarzu na 2020 rok jako kartka ilustrująca miesiąc czerwiec. Wyróżnienia otrzymały: Klaudia Korejba i Lidia Wiznerowicz

Sukcesy dzieci z pracowni plastycznej M-GOK w Sompolnie, to efekt ich pracy, zaangażowania i chęci rozwijania talentów plastycznych.