W Sompolnie zagrała WOŚP

Podobnie jak w latach ubiegłych, organizatorem 24 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Sompolno był Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. W tym roku pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów
W naszej gminie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało 43 wolontariuszy. Tradycyjnie, już od wczesnych godzin rannych na ulicach całej gminy kwestowała młodzież i dzieci z gimnazjum w Lubstowie i Mąkolnie oraz z M-GOK w Sompolnie. Do dyspozycji wolontariuszy została przygotowana kawiarenka w M-GOK, gdzie można było napić się gorącej herbaty i zjeść ciastko. Nie obyło się również bez imprezy towarzyszących orkiestrze, o godzinie 15:00 rozpoczęły się występy artystyczne . Zabawę na scenie rozpoczęły występy dzieci z Przedszkola Miejskiego . Następnie mieliśmy przyjemność podziwiać: pokazy tańca przygotowane przez dzieci i młodzież , posłuchać zespołów wokalnych i solistów oraz licznych grup rockowych, które muzykowały do późnych godzin wieczornych.
Nie zabrakło również gorących aukcji. Licytowaliśmy min: koszulki , zegar i kalendarze , książki, Kubek termiczny, pan Mariusz Koper darował na licytację piłkę i plakat z podpisami zawodników Lecha Poznań. Najdroższym eksponatem była piłka uzyskano za nią 260 zł, następnie zegar za 160 zł , natomiast koszulkę i kubek termiczny wylicytowano za 110 zł.
Zagraliśmy pięknie i dzięki temu udało się zebrać kwotę 11783,01. W Mąkolnie zebrano kwotę 2522,39 , w Lubstowie 1573,24 wolontariusze w Sompolnie zebrali kwotę 5912,38 z licytacji uzyskano kwotę1775,00
Wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego grania pięknie dziękujemy za ich gorące i wielkie serca.