Z tęczowej malarni M-GOK do Tęczowego Kalendarza 2019

Natalia Kostańska ,Maria Łukasik, Natasza Ficner oraz Sandra Wiśniewska z pracowni plastycznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie, zostały laureatkami XVI. Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury  w Tychach. Co roku dzieci z całego świata przysyłają piękne, kolorowe prace ilustrujące poszczególne miesiące roku. Marzenia, przygody i przeżycia związane ze zmianami pór roku przedstawione za pomocą plastycznych środków wyrazu. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 2.360 prac z 275 placówek z  Serbii, Ukrainy, Bułgarii i Białorusi, Rosji, Chin, Indonezji i oczywiście z Polski. Finalnym produktem przedsięwzięcia jest Tęczowy Kalendarz na 2019 rok, który składa się z 13 najpiękniejszych prac. Jury konkursowe przyznało wyjątkowe wyróżnienie dla Natalii, która uzyskała Nagrodę Specjalną. Jej praca  ilustruje miesiąc luty w kalendarzu na 2019 rok. Marysia otrzymała nagrodę w tym konkursie natomiast Natasza i Sandra zostały wyróżnione. Nasze utalentowane laureatki konkursu pracują w piątkowej grupie młodzieżowej pracowni plastycznej M-GOK pod kierunkiem Teresy Olczak.